Aspecte importante


Descarcă tabelul

Rezultate din operare200720082009
Producţie totală (mil. bep)70,2768,9866,00
Producţie ţiţei şi condensat (mil. tone)4,544,544,39
Producţie gaze naturale (mld. mc)5,755,555,27
Ţiţei procesat (mil. tone)5,926,125,16
Gradul de utilizare a capacităţii de rafinare (%)747765
Vânzări de produse petroliere (mil. tone)4,715,214,82
Numărul de staţii de distribuţie operaţionale450448442
Numărul de angajaţi la sfârşitul perioadei26.39733.31127.470

Descarcă tabelul

Rezultate financiare200720082009
Cifra de afaceri netă (mil. lei)12.28416.75112.842
EBITDA (mil. lei)3.1113.5652.950
EBIT (mil. lei)1.9651.3091.197
Profit net (mil. lei)1.7781.0221.368
Flux de numerar din exploatare (mil. lei)2.4864.3832.657
Investiţii (mil. lei)3.8206.4044.145
ROACE (%)1679

« inchide